Wskazówki - połączenie on-line

Poradnik dla uczestników FORUM on-line "W czasie suszy"

 

Szanowni Goście,

Forum on-line „W czasie suszy” będzie odbywać się w aplikacji zoom. Program można zainstalować za darmo, pobierając odpowiednie pliki ze strony dewelopera ZOOM

Bardzo chcemy, aby spotkanie odbyło się w komfortowej dla Wszystkich Uczestników atmosferze, dlatego prosimy, aby:

-połączyli się Państwo z pomieszczenia, w którym będą mieli Państwo prywatność, daleko od źródeł hałasu (np.: inni domownicy, radio, telewizja, zwierzęta domowe)

-dołączyli państwo do spotkania na 10 min wcześniej, aby z odpowiednim wyprzedzeniem aktywować kamerę i mikrofon

-w trakcie spotkania połączyć się zarówno z użyciem audio jak i video (aby inni uczestnicy mogli Państwa zobaczyć i żeby mogli Państwo wziąć udział w dyskusji)

-w trakcie spotkania nie rozpraszali Państwo swojej uwagi (nie używali telefonów, nie przeglądali Internetu, nie rozmawiali przez telefon)

-nie używali podczas spotkania chatu dostępnego w aplikacji

-w miarę możliwości łączyli się Państwo z użyciem laptopa lub tabletu, w ostateczności telefonu

W trakcie spotkania prosimy wyciszyć mikrofon z użyciem przycisku “mute” (najczęściej w lewym dolnym rogu urządzenia) i aktywować mikrofon jedynie, gdy będą Państwo mówić. W ten sposób wyeliminujemy zbędne hałasy w tle.

W programie zoom możliwe są dwa tryby widzenia innych uczestników. Tryb “Speaker” (widziana jest tylko osoba, która obecnie mówi) oraz tryb “Gallery” (widziane jest kilkunastu 25 uczestników, którzy ostatnio się wypowiadali). Tryby w większości urządzeń można zmieniać w prawym górnym rogu aplikacji.

Życzymy udanego udziału w Forum.
Grupa Klimatyczna