Grupa Klimatyczna - kim jesteśmy

W lipcu 2019 roku po twórczych dyskusjach podczas XVI Konferencji w Instytucie Analizy Grupowej „Rasztów” powstała Grupa Klimatyczna. Założycielką grupy i inicjatorką wielu projektów jest Kamila Kocewiak-Robalewska.

Aktualnie grupa liczy sześciu aktywnych członków i są to: Maria Dobraczyńska, Magdalena Kozłowska, Ewelina Wysocka, Hanna Sokolnicka-Zalewska, Tomasz Stępniewski i Kamila Kocewiak-Robalewska. Osobami wspierającymi są Joanna Skowrońska i Rafał Styła. GK jest częścią Instytutu Analizy Grupowej Rasztów i jest otwarta na przyjecie nowych członków.

Podstawowe założenia GK dotyczą organizacji przestrzeni do myślenia i pomieszczania stanów psychicznych związanych z nieuchronnością globalnych strat dotąd nieznanych współczesnemu człowiekowi. Członkowie GK podejmują działania wspierające dla środowiska psychoterapeutycznego a w przyszłości planują promowanie wspólnotowości i dialogu wokół zmian klimatycznych w społecznościach lokalnych oraz współpracę z instytucjami kulturalno-oświatowymi, opieki społecznej, publicznej opieki zdrowia i innych.

Grupa Klimatyczna sama tworzy zespół podlegający procesom zmian i zmierza się ze stałym trudem określania granic, tożsamości czy wewnętrznej różnorodności. Obserwujemy te procesy i staramy się pracować nad rozumieniem jak się one mają do zjawiska zmian klimatycznych.